Terapia par

TERAPIA DLA PAR

Związki wymagają ciągłej komunikacji i troski. Nasza poradnia w Gorzowie Wielkopolskim oferuje takie usługi jak terapia rodzinna (obejmująca pary, jak i rodziców z dziećmi) czy indywidualne konsultacje. Każdorazowo charakterystyka spotkań jest dostosowana do potrzeb pacjentów.

Terapia par jest pracą zespołową, która pomaga w zrozumieniu uczuć, potrzeb i myśli stanowiących podłoże konfliktowych sytuacji w relacji. Dotyczy to zarówno par, będących w wieloletnich związkach w ramach interwencji kryzysowej, jak również rozwiązywania nowych trudności czy problemów małżeńskich, mediowania między partnerami i uzmysławiania im emocji towarzyszących danemu problemowi. Takie problemy mogą pojawiać się na każdym etapie związku i małżeństwa i dotyczyć zarówno kwestii poglądowych, jak i zasad wprowadzonych do relacji. Terapia dla par jest też zalecana po zdradzie czy po odbytym rozstaniu.

Psycho terapiapar jest rodzajem pracy, która ma poprawić fundamenty relacji poprzez określenie przez partnerów, czego oczekują od związku i dlaczego w określony sposób reagują na zachowanie partnera ‒ w trakcie sesji analizuje się myśli i emocje dotyczące konkretnych sytuacji, mając możliwość spojrzenia na problem „z tej drugiej strony”. Cały ten proces komentuje i nadzoruje psychoterapeuta, umożliwiając lepsze zrozumienie swoich zachowań i emocji. Pierwsze spotkania mają zawsze charakter konsultacyjny, określając naturę problemu i cele, które stawiają sobie partnerzy.

Warto rozmawiać o problemach, bo są one źródłem braku satysfakcji, który przeradza się następnie w konflikty. Nasza poradnia dla par i małżeństw umożliwi Państwu nawiązanie nowej więzi z najbliższymi. Codziennie prowadzimy stacjonarne i zdalne konsultacje dla pacjentów z całej Polski. 

Dla kogo jest ta forma terapii?

  • Dla partnerów mających trudności z komunikacją w związku,
  • dla partnerów doświadczających kryzysu emocjonalnego,
  • dla partnerów mających problemy w życiu seksualnym,
  • dla partnerów, w których związku dochodzi do częstych konfliktów i zmniejszonej satysfakcji z relacji,
  • dla partnerów, którzy czują się niezrozumienia i niedoceniani przez współpartnera.

Nie da się przecenić wagi komunikacji w związku. To źródło informacji, ale też poczucia bezpieczeństwa. Niedostateczna ilość i jakość rozmów może prowadzić do nieporozumień, frustracji, lęków, a nawet depresji. Naturalną konsekwencją niedoboru danych jest też tworzenie alternatywnych, niekoniecznie prawdziwych scenariuszy, które mogą być krzywdzące dla drugiej osoby. Psychoterapia jest też kluczowa w przypadku związków, w których doszło do zdrady, a w konsekwencji, to utraty zaufania i poczucia intymności.

Zazwyczaj na terapie małżeńskie lub dla par decydują się osoby, które chcą za wszelką cenę ratować swoją relację. Zaangażowanie pacjentów ma kluczowy wpływ na przebieg i skuteczność leczenia. Psycholog ma na celu przeanalizowanie zaistniałej sytuacji i zaopatrzenie obu stron w narzędzia usprawniające przekazywanie swoich myśli, emocji i potrzeb.

Obecnie część z naszych pacjentów odbywa konsultacje online. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani stacjonarnym spotkaniem, terapia dla par może odbyć się w siedzibie naszej poradni w Gorzowie Wielkopolskim