Dermatolog

Dermatolog Gorzów

Jeśli potrzebny jest Państwu w Gorzowie Wielkopolskim lekarz dermatolog– w  Centrum Zdrowia Antoszówka znajduje się gabinet dermatologiczny, gdzie otrzymacie potrzebną pomoc. Dermatologia to dziedzina medycyny, zajmująca się chorobami skórnymi. Specjalista diagnozuje i zaleca metody leczenia określonych zmian oraz innych niepokojących objawów, jakie występują głównie na skórze, ale i na włosach, a także paznokciach. Lekarz,  z którego usług Pacjenci mogą skorzystać, wybierając nasz ośrodek, dysponuje nowoczesnym sprzętem, pozwalającym na trafne postawienie diagnozy.

Kiedy należy zgłosić się do dermatologa?

Na wizytę w gabinecie dermatologicznym warto umówić się zawsze wtedy, gdy dostrzeże się niepokojące zmiany na skórze.  Do symptomów zdecydowanie wymagających kontroli, należą przede wszystkim znamiona barwnikowe i guzki skórne, jakie najczęściej pojawiają się w okresie letnim i niedługo po nim. Mogą one bowiem być objawem rozwoju choroby nowotworowej, w tym czerniaka. Dermatolog kontroluje je za pomocą dermatoskopu – urządzenia pozwalającego bliżej przyjrzeć się znamionom i ocenić je pod kątem potencjału kancerogennego. Jeśli nowotwór zostanie odpowiednio wcześnie rozpoznany, można go skutecznie leczyć.

Oprócz znamion lekarz ten diagnozuje i zleca terapię wielu innych zmian skórnych, szczególnie widocznych na twarzy, dłoniach lub owłosionej skórze głowy. Wśród dolegliwości, jakie leczone są przez tego specjalistę, wymienia się m.in.

  • łuszczycę, 
  • trądziki, 
  • łysienie, 
  • atopowe zapalenie skóry, 
  • grzybicę, 
  • nadmierną potliwość. 

Co ważne – dermatologia nie zajmuje się poszukiwaniem przyczyn wyłącznie w obrębie skóry,  ale i całym organizmie. Liczne choroby mogą objawiać się zmianami skórnymi, jakie na pierwszy rzut oka mogą wskazywać na inną dolegliwość, niż jest faktyczna. Dlatego podczas konsultacji u  dermatologa, oprócz przeprowadzenia z Pacjentem obszernego wywiadu, lekarz zwykle zleca szereg badań, w tym m.in. badania krwi i bakteriologiczne.

Dermatolog – Gorzów Wielkopolski

W przypadku zaobserwowania niepokojących zmian na swojej skórze trzeba działać od razu. Mogą one być objawem mniej groźnych infekcji, ale i niebezpiecznych chorób. W  Centrum Zdrowia Antoszówka w Gorzowie Wielkopolskim macie Państwo możliwość umówienia się na wizytę w gabinecie dermatologicznym, gdzie specjalista dermatolog zidentyfikuje chorobę, a w razie konieczności przeprowadzenia kolejnych testów diagnostycznych – zleci odpowiednie badania. Aby umówić się na wizytę, należy skontaktować się z rejestracją w celu ustalenia dogodnego terminu.