Terapia grupowa

Terapia grupowa Gorzów

Oferowana przez specjalistów Centrum Zdrowia Antoszówka terapia grupowa to usługa skierowana do Pacjentów zmagających się z zaburzeniami lękowymi. Zajęcia odbywają się w ośrodku w Gorzowie Wielkopolskim i pomagają nauczyć się radzenia sobie ze stanami niepokoju, atakami paniki i strachu oraz innymi objawami lęku.Grupa warsztatowa liczy zazwyczaj 8 osób, a spotkania prowadzone są przez dwie wykwalifikowane psycholożki i trwają około 2 godzin z 15- minutową przerwą. Dzięki takiej formie istnieje szansa na łatwiejsze oswojenie stanów lękowych i nauczenie się lepszego funkcjonowania w społeczeństwie. Jeśli Państwo zmagacie się z podobnymi problemami – w naszym ośrodku możecie odbyć terapię w grupie

Założenia i cele terapii grupowej

Podstawowym założeniem takich warsztatów jest to, że człowiek, jako istota stadna, najlepiej funkcjonuje wśród innych jednostek.  Aby jednak tak było, musi nauczyć się funkcjonowania w społeczeństwie. Terapia grupowa pozwala dostrzec, że ze strony innych ludzi można oczekiwać pozytywnego odzewu i wsparcia, zamiast zagrożenia.

Podczas spotkań z grupą warsztatową Pacjenci zauważają, że problemy, z jakimi się zmagają, są bardziej uniwersalne – dotyczą nie tylko ich, ale i innych osób. Bardzo istotne jest też wsparcie, jakiego udzielają pozostali członkowie, oraz sam uczestnik, gdyż może to wpływać na jego samoocenę. Dużą rolę odgrywa czynnik edukacyjny – osoby uczęszczające na terapie grupowe poznają historie leczenia innych Pacjentów,  ale i dowiadują się, gdzie w określonej sytuacji mogą skorzystać z profesjonalnej pomocy. Warsztaty pozwalają również zrozumieć, że uczestnicy sami są odpowiedzialni za swoje życie oraz ponoszą konsekwencje podejmowanych decyzji.

Do zdecydowanie najważniejszych celów, jakie ma terapia w grupie, należy nauka umiejętności społecznych. Pacjenci, wchodząc ze sobą przez cały czas w interakcję, uczą się zasad życia w społeczeństwie, a także dowiadują się, jak w nim prawidłowo funkcjonować. Ostatecznie – warsztaty pozwalają przyjrzeć się bliżej źródłom kłopotów, z którymi zmaga się dana osoba. Co za tym idzie – ma ona szansę lepszego zrozumienia swoich zachowań i emocji, wynikających z konkretnych problemów.

Terapia grupowa, a spotkania indywidualne

W Centrum Zdrowia Antoszówka, macie Państwo możliwośćspotykania się nie tylko na warsztatach grupowych, ale i indywidualnych spotkaniach z psychologiem. Często nawet zalecane jest, aby obie formy terapii biegły równolegle, choć bywa i tak, że sesje w większym gronie rekomendowane są dopiero po zakończeniu wizyt w gabinecie terapeuty. Oprócz tego Pacjenci mają raz w miesiącu zapewnioną (o ile zachodzi taka konieczność) wizytę u lekarza – psychiatry, szczególnie jeśli terapia w grupie łączy się z leczeniem farmakologicznym.

Jeśli interesują Państwa spotkania grupowe, podczas których nauczycie się lepiej radzić sobie ze stanami paniki i wszystkimi objawami wiążącymi się z lękiem – w naszym ośrodku znajdziecie potrzebne wsparcie. W celu zarejestrowania się na wizytę należy skontaktować się przez Rejestrację Centrum Zdrowia Antoszówka. Wówczas będziecie mogli umówić się na bezpłatną konsultację ze specjalistami prowadzącymi grupę warsztatową. W czasie tego spotkania psychologowie przekażą najważniejsze informacje dotyczące tej metody, a także wspólnie z Państwem określą, czy terapia grupowa stanowi odpowiednie rozwiązanie.

Miesięczny koszt warsztatów to 200 złotych. Spotkania odbywają się co tydzień. W tej cenie Pacjenci mają również zapewnioną konsultację z lekarzem psychiatrą (raz w miesiącu).  działają w cyklach 3 – miesięcznych. Jeśli macie Państwo pytania dotyczące prezentowanej terapii – zapraszamy do kontaktu.